Mapa

• Primátor mesta Vysoké Tatry Jozef Štefaňák ocenil talentovaných mladých športovcov a ich trénerov, ktorí dosiahli mimoriadne výsledky v skialpinizme, behu na lyžiach, snowboardingu, sánkovaní a alpskom lyžovaní v sezóne 2023/2024. ❄️
    ❄️Z našej školy bolo ocenených 11 žiakov. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

• Dňa 19. apríla 2024 sme na našej škole oslavovali špeciálny deň Zeme s radom podujatí zameraných na environmentálnu udržateľnosť. Žiaci prvých a druhých ročníkov aktívne prispievali k ochrane životného prostredia vytváraním semiačkových bômb, ktoré následne zasiali do pôdy. Tretí až deviaty ročník sa zameral na reflexiu svojich ekologických stôp a zaznamenali aktivity, ktorými prispievajú k ochrane planéty, ako aj aktivity, ktoré naopak škodia životnému prostrediu. Triedy 5.A a 9.A sa podieľali na tvorbe dvoch nádherných modelov planét, ktoré symbolizujú našu starostlivosť o náš domov, Zem. Tieto aktivity nás učia o dôležitosti ochrany životného prostredia a povzbudzujú nás k jednotnému úsiliu o lepšiu budúcnosť pre našu planétu.

• Včera sa na Strednej športovej škole konalo krajské kolo súťaže Olympijský odznak všestrannosti. Naše deti si zmerali svoje sily a športové výkony s konkurenciou z celého Prešovského kraja. Súťažilo sa v disciplínach prekážková dráha, sed-ľah, skok do diaľky z miesta, člnkový beh a preskoky cez švihadlo. V celkovom hodnotení sa naši žiaci umiestnili na 20. mieste. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu.

• Dnes, 17.4., sa v našej škole konalo výchovné podujatie, ktorého dominantnou
    témou bola šikana a s ňou spojené zneužívanie moci. Výchovný koncert spojený
    s poučnou prednáškou si pre našich žiakov pripravila umelecká agentúra Špecial
    ART z Nitry. Pretvárka, lož, faloš, autoreaktívna šikana – to sú pojmy, ktoré na
    dnešnom podujatí rezonovali. Naši žiaci boli pozornými poslucháčmi a s umelcami
    aktívne spolupracovali. Záverečná krátka diskotéka bola skvelým zakončením
    vskutku vydareného podujatia.

• Dňa 13.4.2024 trasa Turistického krúžku viedla do Tatranskej Kotliny. Deti navštívili Beliansku jaskyňu a veľmi sa im tam páčilo.

• Tento týždeň sa začal našim tretiakom základný plavecký výcvik. V príjemnom prostredí hotela Titris sa učia novým plaveckým zručnostiam. Popri plávaniu si po svedomite odvedenej práci užijú aj zaslúženú zábavu vo vode.

• 10.4.2024 sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka. O vzdelávanie v našej škole prejavilo záujem 25 detí. Zapísali sme 12 chlapcov a 13 dievčat. Svoju šikovnosť ukázali v kreslení, počítaní, spievaní, recitovaní.
    Na budúcich prváčikov sa tešíme v školskom roku 2024/2025.

Prikladáme aj krátku reportáž Školskej TV.

• Naši deviataci sa dnes v rámci hodiny slovenského jazyka zúčastnili besedy s popredným slovenským
    spisovateľom, scenáristom, publicistom a autorom rozhlasových hier Antonom Balážom. Beseda sa
    konala v priestoroch Tatranskej galérie v Poprade. Aj účasťou žiakov na besedách tohto typu sa naša
    základná škola snaží motivovať svojich žiakov k čítaniu kvalitnej slovenskej literatúry.

• Dnes, 8.4., sa v Podtatranskej knižnici v Poprade uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali tri žiačky, ktoré postúpili z obvodného kola, a to – Zoja Rusnáková (4.A), Grétka Bortolini a Karolína Galschneiderová, obe z 5.A. Vo veľmi silnej konkurencii, celkovo 70 recitátorov, si Grétka Bortolini vo svojej kategórii vybojovala krásne druhé miesto! Aj keď z okresného kola postupuje len víťaz danej kategórie, umiestnenie nás veľmi potešilo a už teraz sa tešíme na ďalšie recitačné zápolenie!

• V marci sa v Poprade uskutočnilo Okresné kolo geografickej olympiády, na ktorej nás reprezentovalo 5 žiakov. Najlepší výsledok – 3. miesto dosiahol Emil Karkošiak. Úspešní riešitelia boli aj Sára Chovancová, Boris Boron a Samuel Hudák.

Streda 24. 4. 2024

Narodeniny a meniny